VOLEYBOLDA BİR ESİNTİ...

ZİRAAT BANKASI'NA YAKIŞIR BİR TAKIM KURDUK

13.11.2008 20:07

Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcımız ve Voleybol Kulübü Başkanımız Ali Rıza Akbaş, şampiyon bir takım oluşturmak için yönetim olarak kenetlendiğimizi belirterek, Türkiye'nin en büyük bankasına yakışır bir takım kurduğumuzu söyledi.

Akbaş,Ziraat Bankası Voleybol takımının 28 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu ifade ederek, ''Artık şampiyonluk zamanı geldi. Genel müdürümüz Can Akın Çağlar'ın da büyük desteğiyle şampiyonluğa kenetlendik'' diye konuştu.

Aroma Erkekler Ligi'ne 5'de 4 yaparak başladıklarını ve şampiyonluktan başka bir şey düşünmediğimizi belirten Ali Rıza Akbaş, ligde alınacak şampiyonluktan sonra hedefleri daha da büyüterek, mali piyasalarda zaten tüm Avrupa'da tanınan Ziraat Bankası isminin sporla da özleşerek büyüklüğünü bu alanda da göstereceğini söyledi.

Hedefleri doğrultusunda takımın başına Rus Nikolay Kurovki'yi getirdiklerini belirten Akbaş, şunları söyledi:

''Şampiyonluk için çok güçlü bir takım kurmamız gerekiyordu. Bunun için Rus antrenör Nikolay Kurovki yönetiminde ideal bir kadro oluşturduk. ABD'nin olimpiyat şampiyonu takımında 4 numaralı formayı giyen Solman Riley ile Avrupa'da en skorer oyuncu seçilen Meksikalı Ivan Conteras'ın yanısıra ARKAS'ın şampiyon olan kadrosundan 4 oyuncu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Arjantinli Leandro Maliy'i transfer ettik. Şu anda hiç bir eksiğimiz yok ve tek düşüncemiz şampiyonluk.''

Ziraat Bankası'nın büyüklüğüne yakışır bir takım kurduklarına inandıklarını yineleyen Akbaş, amaçlarının aynı zamanda spora hizmet etmek olduğunu belirterek, Ankaralı sporseverlerden takımlarını yalnız bırakmamalarını istedi.


 

© 2008 All rights reserved.

Ücretsiz web sitesi oluşturun!Webnode